FAQ

1. Czy dziecko może przynosić do żłobka swoje zabawki?

Dopuszczamy taką możliwość, w momencie gdy dziecko jest bardzo związane z daną zabawką. Zapewnia mu to namiastkę poczucia bezpieczeństwa związanego ze środowiskiem domowym. Może więc być to ulubiony kocyk, bądź przytulanka. Chcielibyśmy jednak podkreślić, iż w momencie w którym rodzice decydują się na przyniesienie takiej zabawki do żłobka, muszą liczyć się z tym, że może się ona zgubić bądź uszkodzić. W takiej sytuacji podejmiemy wszystkie niezbędne kroki w celu odnalezienia zguby, jednakże nie jest to zadanie priorytetowe w momencie odbierania dziecka przez rodzica (gdy inne dzieci czekają na odbiór).

2. Czy catering jest obowiązkowy?

Tak, ponieważ pozwala to na ścisłą kontrolę pokarmów przyjmowanych przez, dzieci danego dnia. W sytuacji zatruć bądź innych potencjalnych trudności mamy pewność, że wszystkie dzieci jadły to samo, w związku z tym łatwiej jest podjąć adekwatne w tej sytuacji działania, oprócz tego, firma cateringowa, z którą współpracujemy dostarcza nam posiłki pełnowartościowe, spełniające dzienne zapotrzebowanie kaloryczne dzieci w wieku żłobkowym. W razie potrzeby dostępna jest dieta bezbiałkowa i bezglutenowa.

3. Kiedy można przyprowadzać i odbierać dziecko?

Żłobek jest otwierany o godzinie 6:30, a zamykany o godzinie 17:00. W związku z tym prosimy, by w miarę możliwości przyprowadzać dzieci od godziny 6:45 i odbierać je do godziny 16:45, tak żeby pracownicy mieli czas na wykonanie niezbędnych czynności związanych z otwarciem i zamknięciem placówki.

4. Jaki jest koszt cateringu?

Koszt usługi cateringowej ustalany jest przez zewnętrzną firmę, którą przywozi posiłki w związku z tym cena może się zmieniać. Zazwyczaj jednak dana cena obowiązuje przez cały rok. Na ten moment jest to 17 zł na dzień w czym zawiera się koszt: śniadania (+ kompot, herbatka, woda), obiadu (zupa i drugie danie) i podwieczorku (z kompotem).